Pompy wirowe poziome

Pompy wirowe poziome

Pompy wirowe poziome przeznaczone są do transportowania cieczy czystych i lekko zanieczyszczonych, agresywnych chemicznie. Wersja Ex przeznaczona do stref zagrożonych wybuchem.

KAN

Urządzenia wchodzące w skład tej kategorii wyposażone są w poziome wirniki zamknięte. Dzięki zamontowanym łopatkom odciążającym siły wzdłużne zostają zredukowane, a ciśnienie przed dławnicą się zmniejsza.

Element chłodzący wprowadza się do specjalnej komory, znajdującej się w korpusie konstrukcji z dławnicą i łącznikiem. Substancję tą należy zastosować w przypadku procesu tłoczenia, podczas którego powstaje temperatura powyżej 373K.

Aby zapewnić najwyższą jakość oferowanych produktów, proponujemy naszym klientom wyłącznie rozwiązania znanych i cenionych firm między innymi z zakresu uszczelnień mechanicznych. W naszych realizacjach stosujemy najczęściej uszczelnienia sznurowe, wspierane innymi mechanicznymi akcesoriami.

Pompa wraz z silnikiem zamontowana na płycie fundamentowej stanowi agregat. Płyty fundamentowe posiadają otwór do zalewania fundamentu zaprawą cementową oraz otwory gwintowane służące do poziomowania agregatu. Konstrukcja agregatu umożliwia przeprowadzenie remontu sprzętu bez konieczności demontażu jego korpusu, rurociągów I silnika, dzięki czemu odpada konieczność czasochłonnego ustawiania zespołów agregatu. /przy zastosowaniu sprzęgła z tuleją dystansową/.

KCG

Są to jednostopniowe modele poziome, wyposażone w wirnik półotwarty. Cechą charakteryzującą tę odmianę urządzeń jest układ z korpusem łożyskowym, który przy wykorzystaniu sprzęgła podatnego przenosi napęd z elektrycznego silnika.

KCN

Podobnie jak KCG, tego rodzaju poziome, jednostopniowe pompy posiadają wmontowany układ z korpusem łożyskowym. Opiera się on na pracy sprzęgła podatnego, przenoszącego napęd z silnika elektrycznego.

Niezwykłą solidność tego rodzaju urządzeń zapewniają części wykonane ze specjalnego tworzywa, odpornego na różnego rodzaju substancje chemiczne.

W naszych maszynach tego rodzaju wykorzystujemy uszczelnienia mechaniczne w dwóch wariantach:

  • A 1 O, A 11 „ANGA”
  • 10T, JOR „J.CRANE”

KCZ

Jest to odmiana jednostopniowych pomp poziomych, wyposażonych w wirnik półotwarty. Jak wszystkie urządzenia typu KC, posiada układ z łożyskowym korpusem, umożliwiającym skuteczne przenoszenie napędu z silnika do mechanizmu maszyny.

KMG

Warianty monoblokowe, jednostopniowe z mechanizmem półotwartym.

KMM

Są to urządzenia monoblokowe i jednostopniowe, wyposażone w półotwartą technologię działania wirnika. Wykonane są ze stali kwasoodpornej typu GX5CrNiMo 19-11-12 (1.4408). Posiadają uszczelnienia sznurowe bądź mechaniczne.

KMZ

Są to pompy chemiczne jednostopniowe i poziome. Ich mechanizm oparty jest na układzie monoblokowym, gdzie wirnik montuje się na wałku silnika elektrycznego.

Zobacz więcej