O firmie

O firmie

TOFAMA Spółka Akcyjna jest polskim liderem w produkcji pomp, armatury i aparatury dla przemysłu chemicznego, petrochemicznego oraz spożywczego. Nasze urządzenia doskonale sprawdzają się w produkcji, magazynowaniu i transporcie chemikaliów, mediów ropopochodnych, paliw, produktów spożywczych oraz wody i ścieków.

Początki firmy TOFAMA w Toruniu sięgają 1920r, czyli wspaniałych czasów budowy polskiego przemysłu. Założycielem i właścicielem fabryki, noszącej początkowo nazwę Toruńska Fabryka Maszyn, był inż. Jan Broda. Zakład szybko wyspecjalizował się w produkcji pomp, armatury i aparatury dla branży chemicznej i spożywczej. Dziś TOFAMA z powodzeniem kontynuuje produkcję oraz rozwija zakres produktów i usług, dzięki czemu zdobywa nowe rynki w kraju i na świecie. Wśród szerokiej gamy produkowanych urządzeń możemy wymienić -pompy wirowe i wyporowe śrubowe, zawory membranowe, przeponowe oraz kurki kulowe. Podstawowe urządzenia z programu produkcji aparatury to zbiorniki, mieszadła, mieszalniki oraz przenośniki śrubowe. Nasze pompy i armatura mają szerokie zastosowanie i mogą transportować media o różnych właściwościach i parametrach. Do ich produkcji stosujemy staliwa, stale kwasoodporne, węglowe, trudnościeralne oraz żaroodporne.

Produkowane przez Nas urządzenia są zgodne z Dyrektywą Ciśnieniową oraz Dyrektywą ATEX. Dzięki temu nasze produkty pozwalają na transport mediów agresywnych chemicznie, wycierających, zastygających, gęstych, łatwopalnych i wybuchowych. Ponadto świadczymy usługi związane z gumowaniem, toczeniem, frezowaniem i spawaniem. Oferujemy również cięcie plazmą, obróbkę skrawaniem oraz szlifowanie. Od stulecia istnienia szczycimy się najwyższymi standardami produkcji. Potwierdzają to liczne certyfikaty i świadectwa jakości. Wśród najważniejszych należy wymienić Certyfikat Systemu Jakości ISO 9001 oraz Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością w Spawalnictwie. Rozbudowany park maszynowy obsługiwany przez doświadczonych pracowników, gwarantuje wysoką jakość produkowanych wyrobów. Wykwalifikowany zespół projektantów z powodzeniem realizuje niestandardowe projekty w odpowiedzi na potrzeby Naszych klientów. Elastyczność w działaniu i trafność rozwiązań, zawdzięczamy doświadczeniu oraz nowoczesnym narzędziom projektowym.
TOFAMA w liczbach:

  • 100 lat historii
  • Eksport do ponad 100 krajów
  • Odbiorcy na 3 kontynentach
  • Ok 40 produktów w ofercie

TOFAMA dostarcza swoim Klientom najwyższej jakości pompy, armaturę i aparaturę.

TOFAMA to niezawodne polskie produkty już od 100 lat.

Zobacz więcej